Een nieuw sociaal netwerk is geboren in Silicon Valley! Na $3.5 miljoen financiering te hebben opgehaald en twee jaar ontwikkelen, is Swipp klaar om wereldwijd te lanceren. Deze applicatie kreeg de volgende omschrijving mee: "global social intelligence platform" en is ontsproten uit een samenwerking tussen Don Thorson en Charlie Costantini.
Wat maakt deze app anders?
De nieuwe webdienst krijgt vorm in een iPhone applicatie, een webversie en een mobile web versie. Swipp wilt een mix vormen tussen webencyclopedie Wikipedia en sociaalnetwerksite Facebook. Gebruikers kunnen informatie zoeken naar populaire onderwerpen in verschillende categorieën, hun mening daarover delen met anderen aan de hand van een vijfpuntenschaal en deze opinie kracht bijzetten door een foto te uploaden.
Bedrijven kunnen categorieën, topics en onderwerpen introduceren in Swipp en krijgen zo een zeer gesegmenteerd beeld over de opinies en gevoelens van de consumenten. Op deze manier heeft Swipp meer te bieden voor bedrijven dan de ‘like'-buttons van Facebook. Swipp maakt net als Twitter veelvuldig gebruik van de hashtag, om de onderwerpen te sorteren.
Van wie komt dit idee?
Don Thorson en Charlie Costantini zijn echte ouwe rotten in het vak, zij bekleedden reeds hoge posities bij Apple, Ribbit en Talenthouse. De twee oprichters gaan uit van een drieledige benadering: Swipp is zowel een consumentgerichte toepassing, verrijkt met commerciële software, als een platform dat ook in andere online toepassingen kan worden geïntegreerd dankzij een publiek API.
De toepassing tracht het beste van verschillende courante sociale platformen te combineren en te optimaliseren, om zowel consumenten als bedrijven te overtuigen. De vergelijking met het onafhankelijke Wikipedia is gewaagd, of dit splinternieuwe sociale netwerk Facebook van de troon zal stoten, is koffiedik kijken.
Hoe zien jullie de kansen van Swipp? Download de gratis app nu in de App Store (iPhone only) of bezoek de website www.swipp.com!